Cestopis: Fuerteventura

9.5.2015
Jiří Ondrak
Vítr nám do tváří tlačí drobounká zrnka jemného písku, moře s větrem drží rytmus, laškuje s pískem a dává něžně, ale důrazně, najevo svoji sílu. Nikde nevidíme ani živáčka, jen voda a písek. Rozlehlé duny písku, po kterých můžete jít kilometry a iluze pouště bude dokonalá.

Fuerteventura

Druhý největší ostrov Kanárského souostroví má silný vítr i ve svém názvu a to že rozhodně hodlá svému jménu dostát, nám dal najevo hned po přistání. Ovšem za pár dní jeho odhodlání přeci jen vzalo za své a naštěstí ukázal i svou vlídnější tvář, méně větrem ošlehanou, za to více slunečnou.

Corralejo

Corralejo je rušné turistické městěčko v severním cípu Fuerteventury, plné hotelů, obchodů a barů. Ale stačí nám sednout na autobus, nebo si vzít taxíka a za pár minut se ocitnete ve stejnojmenném Národním parku. Tak končí civilizace a začíná poušť.

Duny

Vítr nám do tváří tlačí drobounká zrnka jemného písku, moře s větrem drží rytmus, laškuje s pískem a dává něžně, ale důrazně najevo svoji sílu. Nikde nevidíme ani živáčka, jen voda a písek. Rozlehlé duny písku, po kterých můžete jít kilometry a iluze pouště bude dokonalá. Všude jsou uměle zbudované větrolamy, postavené z kamenů. Takové malé ohrádky a v každé z nich schovaný nahý německý důchodce. Nacházíme volný chlíveček, odhazujeme všechny svršky a užíváme slunce, moře i vítr v té největší míře.

| (c) photoreport.cz | Zákaz publikování fotografíí a textů bez předchozího souhlasu | Kontakt